![]() |
||
A múlthéten már hoztam nektek arról hírt, hogy a Cowgirl magazin ült le Nikkivel beszélgetni, a BaYou új kollekciójáról, a Westenről. Most, az is kiderült, hogy kedvencünket választotta a magazin ahhoz, hogy a most induló digitális szám, címlapján szerepeljen. A digitális szám, két fajta címlappal jelent meg, amit Ken Amorosano fotográfus készített kedvencünkről. ikki Reed a Tizenháromban játszott szerepétől kezdve az Alkonyat-sagában Rosalie Hale imádott alakításáig, régóta lenyűgözi a közönséget színészi tehetségével. De a filmvásznon túl, Reed olyan életet élt, amelyben gyönyörűen összefonódik az ékszertervezés, a fenntarthatóság és a nyugati életmód iránti szenvedélye.
Nikki lovas családban nevelkedett, így már fiatal korától kezdve belemerült a lovak világába. Kezdetben angol lovaglást tanult, mivel nagyra értékelte az általa nyújtott struktúrát és fegyelmet. A nagymamája istállójában eltöltött idő azonban egy másfajta lovaséletre nyitotta fel a szemét – egy olyanra, amely a kapcsolaton, a hagyományokon és a nyugati életmód megbecsülésén alapul. „Ez sokkal több volt, mint a lovaglás és a lovak” – magyarázza. „A kultúra, a közösség és az emberek iránti szeretetemről szólt”. Reedben kitörölhetetlen nyomot hagytak a nagymamája történetei az új-mexikói hegyekben való lovaglásról, a művészekkel való találkozásról és a lenyűgöző türkiz ékszerek gyűjtéséről. „Mélyen szerette a Santa Fe-i kézművességet – a divat, a történetmesélés egy formája” – emlékszik vissza Reed. „Ezt a mai napig magamban hordozom. Minden, amit viselünk, az utazásunk egy részét képviseli, és azoknak a történetét, akik azt létrehozták.”
A kézművességen keresztül történő történetmesélésbe vetett hit vezette oda, hogy 2017-ben elindítsa fenntartható ékszermárkáját, a BaYou with Love-ot. „A fenntarthatóság a szenvedélyem” – mondja. „Többcélú patikai termékekkel kezdtem, de alig három hónap után felhívott a Dell, a technológiai vállalat. Megkérdezték, hogy van-e ötletem, mit lehetne kezdeni a visszanyert technológiai alaplapokból származó újrahasznosított arannyal. És én azonnal tudtam – ékszerek.” Nikki és a Dell együttműködve létrehozta az első olyan ékszerkollekciót, amely teljes egészében a technológiából származó, 100%-ban újrahasznosított aranyból készült. Azóta a BaYou with Love tovább feszegeti a fenntartható tervezés határait. Az egyik legkedveltebb kollekciója a nyugat ihletésű kollekciója, amely a hagyomány és a modernitás lenyűgöző ötvözete. „Rengeteg türkiz szerepel benne, ami mélyen személyes számomra” – magyarázza. „Szerettem volna, kézzel gravírozott, Los Angelesben készített részleteket beépíteni, hogy tisztelegjek a nyugati ékszerek mögött álló művészet előtt.” Reed számára a természet továbbra is kulcsfontosságú inspirációs forrás. „Nagyon sok minden, amit tervezek, organikusan történik, gyakran egy fénykép vagy egy hely, amely megmozgatott, hullámzó hatásaként” – mondja. Terveiben különösen a víz játszik szimbolikus szerepet. „A víz nőies, mégis erőteljes, szelíd, mégis könyörtelen. A nyugati szellem rugalmasságára emlékeztet”. Számos kreatív törekvése ellenére Reed továbbra is mélyen kötődik a földhöz és a nyugati életmódhoz.
Bár színészi karrierje reflektorfénybe repítette, Reed most a színfalak mögött találja meg a beteljesülést. „Nagyon hálás vagyok a kamera előtti karrieremért, de mindig is úgy éreztem, hogy a kamera mögött a helyem. Jelenleg a cégek vezetése, a gyereknevelés és az, hogy megpróbálom egy kicsit jobbá tenni a világot, az az, amiben megtalálom az örömömet.” Nikki Reed számára minden választás – legyen szó üzletről, divatról vagy életmódról – szándékos, és az örökség, a kézművesség és a fenntarthatóság történetét hordozza magában. A modern cowgirl igazi megtestesítője, aki továbbra is inspirál szenvedélyével, céltudatosságával és a nyugati életmódhoz való rendíthetetlen kötődésével. |